WYJĄTKOWA NOC – Noc Bibliotek 2017

WYJĄTKOWA NOC – Noc Bibliotek 2017

WYJĄTKOWA NOC – Noc Bibliotek 2017

Pierwsza nocna przygoda z biblioteką w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach dla 73 uczestników za nami. Organizatorzy byli pełni obaw, ale okazało się, że niepotrzebnie.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19.00. Wszystkich powitała Pani Dyrektor Ewa Śląska uroczyście otwierając Noc Bibliotek. Na początek Poetycki Festiwal Talentów przygotowany przez Panią Aleksandrę Nowak, w czasie którego zaprezentowali się młodzi twórcy. W ramach Akcji PSZCZOŁY – Pszczele Poczytajki – bardzo obszernie opowiadał o życiu pszczół zaproszony gość – pszczelarz Pan Marek Gryczka.

Następnie uczestnicy zostali podzieleni na zespoły: starsi uczniowie pod okiem mamy jednej z uczennic Pani Agnieszki Adamskiej przygotowali samodzielnie zakładki do książek, młodsi bawili się przy muzyce z bajek. Doboru repertuaru dokonała Pani Zuzanna Neuhoff- Ley.

Ponieważ jednak nie samą zabawą człowiek żyje – na uczestników czekał poczęstunek. Bardzo dziękujemy fundatorowi - Radzie Rodziców z naszej szkoły.

Hasłem tegorocznej akcji było CZYTANIE PORUSZA i oczywiście wszyscy uczniowie „popłynęli na wyspy”. Wyruszyli w rejs po oceanie – każde dziecko otrzymało przygotowany wcześniej mały, papierowy statek, złożony techniką orgiami. Dla Wysp: Niedźwiedziej, Ciszy, Kokosowej, Snów, Marzeń, Samotnej i Wiatrów różne zespoły uaktywniając twórczy potencjał wymyślały Herby i Hymny. Emocji było mnóstwo, zwoje mózgowe szukały rozwiązań, pomysłów. W trakcie działań można było zauważyć jak ważna jest współpraca. Wszystko przebiegało pod opieką Pań: Aliny Nowackiej, Weroniki Jankowskiej i Anny Hadaś..

Po tak pasjonujących zajęciach przyszedł czas na relaks - odpoczynek na przyniesionych przez uczniów karimatach i śpiworach. W tak spokojnym, leniwym nastroju żegnaliśmy się o godzinie 23.30.