ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

..

PROMOCJA ZDROWIA, ZDROWEGO ODŻYWIANIA I AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ

"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

Uczniowie klasy III a uczestniczą w ósmej edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" prowadzonym przez Fundację BOŚ pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

W etapie jesiennym przeprowadzono zajęcia lekcyjne pod hasłem Co należy jeść, aby być zdrowym? oraz Aktywnie spędzamy czas, dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Cele Konkursów: „Przepis na zdrową przekąskę” oraz Plakatu „Dbam o zdrowie” /tematycznie powiązanych z zajęciami lekcyjnymi / to m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności oraz promowanie wiedzy o zdrowym stylu życia wśród pozostałych uczniów w szkole.

Zorganizowano Forum dla Rodziców – na które przygotowano informacje o programie i przewidywanych działaniach oraz materiały na temat najważniejszych spraw związanych z żywieniem i aktywnością dzieci.

Prezentację osiągnięć uczniów - umieszczono w „Kąciku promocji” w holu szkoły.

Aleksandra Nowak