Wizyta absolwentów naszej szkoły

Wizyta absolwentów  naszej szkoły

Ostatni dzień przed feriami do naszej szkoły przybyli byli uczniowie szkoły – zawodnicy Akademii Sztuk Walki KWON w Skoraszewicach – Jakub Nowak ( uczeń III klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Gostkowie), Wiktoria Nowak ( uczennica VII klasy szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Gostkowie) i Karolina Poczontek ( uczennica II klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Pępowie) wraz z trenerem Przemysławem Popiołkiem. Jakub i Wiktoria są rodzeństwem, trenują taekwondo już osiem lat, Karolina nieco krócej.

Zaproszeni goście wyjaśnili wszystkim zebranym uczniom, że taekwondo to sztuka walki i samoobrony, która powstała w Korei w 1955 roku. Początkowo została stworzona do celów militarnych, następnie zaadoptowano ją do użytku cywilnego. Jej założycielem był gen. Chai Hong Hl. Obecnie jest to jedna z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.

Każdy z naszych absolwentów ma już spory dorobek sportowy. Jakub ma czarny pas, który symbolizuje biegłość i dojrzałość zawodnika, jest też posiadaczem stopnia II DAN – stopnia mistrzowskiego. Zdobył srebrny medal w walkach oraz brązowy w układach na Interkontynalnych Otwartych Mistrzostwach Europy 2016 Unified ITF, które odbyły się w Strzegomiu. Wiktoria ma czerwony pas i I CUP – stopień uczniowski. Zdobyła też tytuł Mistrzyni Europy na tych samych Mistrzostwach Europy w Strzegomiu.

Kolejna absolwentka to Karolina Poczontek, ma niebieski pas, jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski Taekwondo, V-ce Mistrzynią Europy Taekwondo UITF 2016.

Podczas spotkania zaproszeni goście opowiedzieli o swojej pasji oraz przedstawili pod kierunkiem trenera Przemysława Popiołka piękny pokaz niezwykle widowiskowej dyscypliny sportu jaką jest taekwondo.